Kapibara szökött meg Angliában, már egy hete keresik! Az állat egy családi vállalkozásként működő állatkertből lógott meg és egy közeli erdőbe szökött.
Szökött vízidisznót, azaz egy kapibarát keresnek Angliában, az állat hét napja tört ki állatkerti ketrecéből – írja a The Independent forrásaira hivatkozva a 24.hu. A telfordi Hoo Zoo and Dinosaur World szerint a Cinnamon nevű példány pénteken szabadult el, majd a családi vállalkozásként működő állatkert területén fekvő erdőbe vonult.
Mint írták, a nőstény utóbb kijutott a kerítésen, szombat este pedig egy közeli útnál figyelték meg. Ezt követően három napig nyoma veszett, majd egy drón kedd este észlelte ketrecétől 200 méterre, szerdán pedig az ürülékét is megtalálták. Az állatkertnél abban bíznak, hogy rövidesen befoghatják a szökevényt.
A csapat biztonságos csapdákat állított ki, ezek olyan ketrecek, amelyekbe besétálva az állat nem tud kijönni. Will Dorrell, a Hoo Zoo and Dinosaur World tulajdonosa reményét fejezte ki, hogy a vízidisznó a lehető legkevesebbet stresszel, és hamar elkapják.
A vízidisznók, vagy más néven kapibarák, a világ legnagyobb rágcsálói. Dél-Amerika lakói, folyók, tavak partvidékén és mocsaraknál élnek, jól mozognak a vízben. A faj társas, csoportjai több tucat, néha akár száz egyedből állnak – jegyezte meg a hírportál.
Tavaly fiatal kapibara fiú érkezett a Veszprémi Állatkertbe
A kapibara, vagy más néven vízidisznó a legnagyobb termetű ma élő rágcsálófaj, amelynek kifejlett egyedei akár 50-60 kilogrammot is nyomhatnak.
“Bár lassan az őszi hónapokat is magunk mögött tudjuk az eseménydús nyár után, mi már most készülünk a következő szezonra is” – kezdte örömmel tavaly bejegyzését a Veszprémi Állatkert.
Mi sem bizonyítja ezt a kijelentést jobban, hogy új állatok érkeztek a Veszprémi Állatkertbe. Az új lakók egyike akkor éppen, egy ifjú kapibara hím volt Németországból.
Jászberénybe is érkeztek cuki kapibarák
Tündéri kapibara család érkezett a Gyöngyösi Állatkertbe. Az öttagú csapat a Jászberényi Állatkertből került át új otthonába.
Több hónapnyi előkészítő munka után, komfortos medencés, takaros otthonba költözhettek be, az oroszlánok szomszédságában – írta korábban boldogan a Gyöngyösi Állatkert közösségi oldalán.
„Régi dédelgetett vágyunk teljesült most, hogy őket is bemutathatjuk. Reméljük mindenkinek elnyerik a tetszését! Kérjük, hogy az elkövetkező napokban a kifutójuk és házuk környékén mindenki nyugodtan és amennyire lehet csendesen közlekedjen, amíg megszokják új környezetüket! Köszönjük!” – írta az intézmény.
A kapibara a legnagyobb rágcsáló
A Dél-Amerika nagy részének folyói, tavai és mocsarai környékén őshonos kapibara. A más néven vízidisznó (Hydrochoerus hydrochaeris) a legnagyobb termetű ma élő rágcsálófaj, amelynek kifejlett egyedei akár 50-60 kilogrammot is nyomhatnak.
A kapibara, a legnagyobb élő rágcsáló, valóban egy különleges és szerethető állat. Az őszinte és vicces viselkedése, valamint társaságkedvelő természete miatt egyre népszerűbbek mint házi kedvencek és állatkerti látványosságok.
A kapibarák természetüknél fogva csoportban élnek, és szoros közösséget alkotnak. Ez a társasági szellem azt jelenti, hogy rendkívül barátságosak és szeretetteljesek egymás iránt, valamint az emberekkel is. Az emberek általában könnyen megközelíthetik őket, és hamar megszerethetik ezeket a szelíd lényeket.
A kapibarák játékosak és vidámak, és imádnak pancsolni a vízben. Az állatkertekben általában nagy medencékben élnek, ahol élvezhetik a fürdőzést és a pancsolást. Ez a szokásos tevékenységük sok nevetésre és mosolyra ad okot a látogatóknak, akik élvezettel figyelik őket.
Az aranyos megjelenésük és finom érzékeik miatt a kapibarák gyakran családbarát látványosságok az állatkertekben. A látogatók gyakran csodálkoznak az állatok békés együttélése felett, ahogyan egymás mellett pihennek és egymást gondosan tisztogatják.
A kapibarák együttműködő és figyelmes lények, amelyek remekül alkalmazkodnak az emberekkel való interakcióhoz. Ezen különleges tulajdonságaik miatt több helyen is terápiás célokra használják őket. Terápiás állatokként a kapibarak segítenek a stressz kezelésében és a boldogság fokozásában, mivel a jelenlétük kellemes és megnyugtató hatással van az emberekre.
A kapibarák vicces, szerethető és csodálatos lények, akik megérdemlik a figyelmet és a szeretetet. A csoportban élő, vidám természetük és az emberekkel való barátságos kapcsolatuk teszi őket egyedivé és különlegessé az állatvilágban. Ha valaki valaha is találkozik egy kapibarával, biztos lehet benne, hogy nevetésre és boldogságra számíthat, amelynek emlékét soha nem felejti el.
(Forrás: The Independent/24.hu, Gyöngyösi Állatkert Facebook, Fotó: Alamy/PA)