Image default

Állati jó művészeti kiállítás nyílt arról, milyen a vadvilág női szemmel

Megnyílt Boros Andrea, Prihoda Judit és Valaczkai Erzsébet festőművészek „Vadvilág női szemmel” című közös kiállítása a keszthelyi Vadászati Múzeumban. Ennek keretében mindhárom művésztől tizenegy-tizenegy alkotást láthat a nagyközönség.

A megnyitón Galamb Gábor, a Kaszó Zrt. vezérigazgatója úgy fogalmazott: manapság nehéz feladat elvarázsolni a szemet, erre a festészet egyedüli módon képes.

“Nekem a természet egy tökéletes alkotás és ezeket a képeket a természetben rejlő tökéletességre való rádöbbenés ihlette. A munka iránti alázat mindhárom művésznél látható, hisz enélkül nem lehet kimagaslót alkotni” – mondta.

Mint kiderült, a művészek az ország különböző részeiről érkeztek, ám az életükben több kapcsolódási pont is van. Például az, hogy mindhárman szoros kapcsolatban voltak a Gemenci alkotótáborral és valamennyien számos rangos elismerés büszke tulajdonosai.

“Ami talán a legfontosabb, mindannyiuk keze határtalan alázattal vezeti a ceruzát” – hangsúlyozta.

„A kölcsönös tisztelet mind emberileg, mind egymás munkái iránt – ez inspirálta a kiállítást” – mondta Boros Andrea. A művész a vadászok által szerzett tapasztalatokat, illetve a vadászok által az állatokkal szemben tanúsított mélységes tiszteletet építe be a munkáiba.

Prihoda Judit  szerint a vegyes témák mellett sokféle technikát is láthatnak a nézők a kiállításon. Ő maga is számos technikát használ, legyen az olaj, vegyes, pasztell, akvarell vagy ceruza, mivel meglátása szerint ezek hatása más és más.

“Minden képnek története, sajátos hangulata és mondanivalója van” – teszi hozzá.

Valaczkai Erzsébet kiemelte, ő elsősorban pedagógus.

“Célom az ifjúság nevelése, hisz az ő kezükben van a jövő, tőlem a diákok nem csak a száraz ismereteket, hanem magát az élővilágot tanulják” – magyarázza. Hozzáteszi, manapság a számítógép világában nagy kincs, ha a gyerekeknek van igényük a természetre.

Örömét leli abban, amit csinál és ha van lehetőség arra, hogy ezzel másoknak is boldogságot szerezzen, akkor az hatványozottan öröm.

A tárlat augusztus 9-ig tekinthető meg a múzeum nyitvatartási idejében.

Magyar Állatvédelem – fotók: Szigeti Edit, forrás: SEFAG

KAPCSOLÓDÓ

Idén is várják a gyermekeket a Fürkész Táborba

magyarallatvedo

Idén is költenek a gyönyörű hamvas rétihéják

Marci

A világ leghangosabb madara lármásabb, mint egy motorbicikli – VIDEÓVAL

magyarallatvedo