Image default

Álommeló a javából: Kölyöknevelőket keres a magyar vakvezetőkutya iskola

Azok, akik kellő ambícióval, kitartással és állatszeretettel rendelkeznek, már jelentkezhetnek kölyöknevelőnek, hogy egy cuki tanuló kutyával töltsék az új évet.

Kölyöknevelőket keres a Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány. A jelentkezők képzése január 13-án lesz, ahol minden fontos információt megtudhatnak az érdeklődők. Úgy tudni, az aktív, játékos kiskutyák egy évet fognak az alapítvány önkéntes kölyöknevelőinél tölteni. Innen vakvezető képzésbe kerülnek, de a kapcsolat velük nem fog megszakadni.

Mit csinál a kölyöknevelő és miért fontos a munkája?

A kölyöknevelő 2-3 hónapos korától 12-15 hónapos koráig otthont ad egy kölyök kutyának. A nevelési időszak lejártával visszaadja az Alapítványnak, hogy elkezdődjön speciális kiképzése. A kölyöknevelés élményekben gazdag közös tevékenység, melyben sok tudást ad át a szervezet az önénteseknek. A cél az, hogy a jól felkészített kutyák képzésbe kerülhessenek, és

személyükben minél több látássérült ember hű társat kaphasson.

Kiből lehet kölyöknevelő?

A kölyöknevelésre jelentkező nevelőszülőket egy személyes beszélgetés alkalmával tájékoztatják arról, hogy pontosan mit is várnak el tőlük. A beszélgetés alkalmával sort keríthetnek lakóhelyük megismerésére, annak megítéléséhez, hogy

rendelkezésre állnak-e a megfelelő körülmények a kölyök megfelelő tartásához.

Az alapítvány munkatársai a ház vagy lakás összes lakójával megismerkedik, megkérdezi őket arról, hogy beleegyeznek-e a kiskutya érkezésébe. Felmérik, hogy nekik milyen elképzeléseik, milyen elvárásaik vannak a programban való részvétellel kapcsolatban.

Azt is tisztázni kell, hogy a háztartás mely lakója lesz a kiskutya gazdája.

Ez lesz ugyanis az a személy, aki kizárólagosan felelősséget vállal majd az etetéséért, gondozásáért és oktatásáért. Természetesen a többi családtag is aktív részese kell, hogy legyen a kölyök életének, de nagyon fontos, hogy legyen egy gazdája, akihez a többieknél jobban ragaszkodhat.

A programról, az abban való részvétel részleteiről ide kattintva lehet még részletesebben olvasni.

Magyar Állatvédelem, fotók: Baráthegyi Vakvezető és Segítő Kutya Iskola Alapítvány

KAPCSOLÓDÓ

Elképesztő innováció könnyítheti meg a vakok és kísérőkutyáik életét

Eszti_mav

Irtó cuki Etna, a háromhónapos vakvezető-tanuló

magyarallatvedo

Ordítva akarták kiküldeni az áruházból Zsófit és vakvezető kutyáját

magyarallatvedo