Image default

Madármentők gondoslodó kezei között gyógyult meg Kócos, a léprigó

Madármentők gondoslodó kezei között gyógyult meg Kócos, a léprigó. Az énekesmadarat macska kaphatta el, és kis híján végzetesnek bizonyult a találkozásuk. 

Kócosnak, a léprigónak több szempontból is óriási mákja volt – kezdi bejegyzését a Fehér Holló Vadmentő Alapítvány és Természetvédelmi Mentőközpont.

Mint írják, még december elején érkezett hozzájuk az apró énekesmadár, akit nagy valószínűséggel macska kaphatott el. Sajnos a macska által elfogott madarak nagy része nem éli túl, ő azonban a szerencsések táborát erősíti.


Kócos iszonyatosan legyengült állapotban volt, a faroktollak nagy része hiányzott. Szörcső hangot adott ki, és bár egyik szárnyán sem volt törés, jó ideig szinte emelkedni, repülni sem tudott. Szerencsére, mindez mára a múlté. Kócos azóta igencsak kigömbölyödött, és tegnap plafon magasságig is “kilőtte” magát.
Ez pedig azt jelenti, hogy nemcsak életben maradt, hanem tavasszal könnyes búcsút is veszünk egymástól – zárta bejegyzését a Fehér Holló.

 

Pár napja a Vadmentő Központtal együtműködve mentettek

Örömmel számoltunk be pár napja arról, hogy egy színpompás tengelic életét mentették meg a Sóstó Vadvédelmi Központban. Az apró madárka súlyos vállövi sérülést szenvedett és madárhimlős is, de már javul az állapota.

“Ha már egy vadmadarat könnyű megfogni, hagyja magát, nem ellenkezik, ott bizony gond van…” – kezdte közösségi bejegyzését a Fehér Holló Vadmentő Alapítvány.

Mint írták, a fotón szerreplő gyönyörű tengelicet egy kerítés mellett találták. “Nem repült el, nem mozdult, csak várta a megmentőjét, hogy olyan helyre juttassa, ahol segíteni tudnak rajta. Három napot töltött nálunk. Gondoltam, ha netán valaminek mégis nekirepült, talán elég lesz neki egy kis pihenés és mehet tovább az útjára. Ám hiába próbálkozott a repüléssel, csak jó kamikaze pilóta módjára zuhant le a földre. Így aztán ma jött el a napja, hogy továbbreptettem, pontosabban elfuvaroztam a Sóstó Vadvédelmi Központba” –  írták az alapítvány segítői.

Sóstó Vadvédelmi Központban jó kezekbe került a kis szépség. Az apró tengelic vállövi sérüléseit ellátták, a madárhimlőjére célzott kezelést kapott. Mint írják ez a vírusos betegség nem okoz közegészségügyi kockázatot, de fontos, hogy teljesen meggyógyuljon belőle és ne adhassa tovább.

A tengelic (Carduelis carduelis) egyébként hazánk legszínesebb pintyféléje, általában csapatosan figyelhetjük meg őket, most az etetők környékén is gyakori vendégek. Egész évben találkozhatunk velük, akár 3 fészekaljat is felnevelnek. Fiókaszezonban több elárvult tengelic érkezett már a Vadvédelmi Központba és a dolgozók már megtapasztalhatták a szülők igen kemény feladatát, mivel a kis ‘stiglincek’ étvágyával nincs gond  – írták.

(Forrás: Fehér Holló Facebook)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Fiatal lányok mentették meg a fészekből kipottyant rigó fiókák életét

Erik

Nyuszit mentett a Fehér Holló Vadmentő Alapítvány

Erik

Itt a tavasz: énekes rigók dallamaitól hangosak az erdők!

Erik