Image default

Megfékezték a hatalmas tüzet a lánglovagok, amely már az állatmenhelyet veszélyeztette Kiskunfélegyházán!

Megfékezték a hatalmas tüzet a lánglovagok, amely már az állatmenhelyet veszélyeztette Kiskunfélegyházán! Több mint négy hektáron égett a száraz fű és gaz a tomboló forróságban! 

A kutyák megúszták! Földi pokol sorozatunk újabb epizódja: a kiskunfélegyházi szabadtéri tűz – osztotta meg sikeres akciójuk részleteit a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.

Mint megjegyezték közösségi oldalukon

száraz fű, gaz égett több mint négy hektáron kedden délután, Kiskunfélegyháza külterületén.

A tűz egy állatmenhelyet veszélyeztetett, a lángok átterjedtek egy épület tetőszerkezetére is.

A kiskunfélegyházi, illetve a kecskeméti hivatásos tűzoltók a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával, öt vízsugárral oltották el a lángokat. Az egységek munkáját két erőgép segítette. A tűzben negyvenöt bála is elégett – tették hozzá.

Hálás köszönetünk!

(Forrás: BM OKF, Fotók: Kiskunfélegyháza HTP és Bács KMSZ)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Rengeteg védett állat elpusztult a tűzben, 800 ezer hektárnyi erdő leégett – VIDEÓVAL

magyarallatvedo

Kerítésbe szorult őzet mentettek a tűzoltók az Ezüstparton – videóval

Eszti_mav

Aknába esett vadmalacot mentettek meg a kővágóörsi tűzoltók!

Erik