A Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat gyönyörű mentőkutyái új cipőket kaptak. Ezek bár biztosan nagyon kényelmesek és hasznosak lesznek számukra, a videón is látszik, hogy bizony még szokniuk kell.
Elképesztően aranyosak az új cipőikben mentőkutyák
A kutyacipőt a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat megosztó témának tartja, ugyanakkor kötelező felszerelés a mentőkutyák közelgő ENSZ INSARAG minősítésére.
„Ritkán használjuk, mert a kutya kapaszkodó képessége romlik és veszélyes a romokon, de van és nagyon viccesek benne az első lépések” – teszik hozzá a tündéri videó alatt. A mentőkutyák között látható, hogy van, aki csúszkál, van, aki egyenesen szökdécsel az új cipőikben.
Mi az az ENSZ INSARAG minősítés?
1991 decemberében az ENSZ Közgyűlése elfogadta 46/182 számú határozatát, amely az ENSZ reagálását hivatott erősíteni a természeti katasztrófák és komplex veszélyhelyzetek bekövetkeztekor. Célként fogalmazódott meg az ENSZ helyszínen történő humanitárius tevékenységének erősítése is.
Az ENSZ-főtitkár ezt követően jóváhagyta a Humanitárius Ügyek Osztályának megalapítását. Az OCHA-nak tagjai és partnerei a kormányok, civil és humanitárius szervezetek, az ENSZ-ügynökségek, illetve alapítványok és programok, valamint a Vöröskereszt. Ennek egyik szakágazata az INSARAG – olvasható a belügyminisztérium oldalán. Ebbe tartoznak a mentőkutyákkal rendelkező hazai egységek is.
A Nemzetközi Kutató-mentő Tanácsadó Csoport (INSARAG) több mint nyolcvan ország és katasztrófareagáló szervezet globális hálózata az ENSZ égisze alatt. Az INSARAG a városi kutatással és mentéssel kapcsolatos témákkal foglalkozik.
Célja, hogy a nemzetközi csapatok tevékenységét koordinálja, és az egységes INSARAG Irányelveket és Módszertant minél szélesebb körben elfogadtassa. Az általuk elfogadott minősítést ötévente meg kell újítani. Mint ismert, ilyen minősítéssel rendelkezik például a HUSZÁR Mentőszervezet, a H-HERO és a HUNOR is.
Magyar Állatvédelem