Image default

Konrád lett a neve a cuki debreceni szürkemarha borjúnak

Konrád lett a neve a cuki debreceni szürkemarha borjúnak!  Nagy az öröm az Állatkernél, hiszen már ketten vannak a szürkemarha-borjak! 

Nem marad játszótárs nélkül a március végén született Johanna, április 21-én ugyanis másik szürkemarha-tehenünk is egészséges utódnak adott életet – posztolta örömmel a Debrecen Zoo. A születésnapjára eső névnap szerint Konrádnak keresztelt bikaborjú féltestvéréhez hasonlóan életerős, és egyre aktívabban tölti idejét a család kifutójában, ahol születése óta megtekinthetik az állatkert látogatói.

Meglehetősen szúrós, de tündéri jövevénnyel bővült néhány napja a debreceni sül csapat!

Örömmel írta meg portálunk, hogy apró sül született az Állatkertben. Mivel a sülöknél általában évente csak egyszer születnek kölykök, kiemelten különlegesnek számít az idei második szaporulat.

Újabb utóddal gazdagodott a dél-afrikai sülcsalád! – jelentette be örömmel a “gyermekáldást” közösségi oldalán a Debrecen Zoo. 


Idén immár második alkalommal számolhatnak be örömhírről az állatkertükben élő dél-afrikai sül család háza tájáról, miután nőstényük április 11.-én egészséges utódnak adott életet. Mivel ennél a fajnál általában évente csak egyszer születnek kölykök,

KIEMELTEN KÜLÖNLEGESNEK SZÁMÍT AZ IDEI MÁSODIK SZAPORULAT.

Az egyenlőre ismeretlen nemű apróság még néhány hónapig biztosan a sülcsalád kulisszák mögötti búvójában élvezi majd tapasztalt anyja gondoskodását, mielőtt a látogatók is megtekinthetitek majd – jegyezték meg.  Mint írják, szülei Debrecenben találkoztak először egymással 2021 nyarán, a jelek szerint azonban teljes mértékben otthonra találtak a Nagyerdő fái alatt, hiszen azóta már öt almot sikeresen felneveltek.

Decemberben születtek a dél-afrikai sül ikrek

Az apróságok jól vannak, tavasszal várhatóan a látogatók is megcsodálhatják őket. 

“Ismét örömhírrel szolgálhatunk hazánk egyetlen dél-afrikai sülcsaládjának háza tájáról, miután nőstényünk december 19-én két egészséges utódnak adott életet.” – jelentette be az örömhírt a Debrecen Zoo közösségi oldalán. Az egyelőre ismeretlen nemű egyhónapos apróságok a téli időszakot kulisszák mögötti búvójukban töltik tapasztalt anyjuk gondoskodása mellett, tavasszal azonban már a látogatók is találkozhatnak majd velük.

A dél-afrikai sül a kontinens déli szavannáin és erdőiben őshonos. Afrika legnagyobb termetű rágcsálójaként főleg növényi részeket fogyaszt, de látták már csontokon és állati tetemeken rágódni is. Mivel az ember művelte területekre merészkedve a haszonnövényeket is megdézsmálja, sok helyen kártevőként tartják számon. Éjszaka aktív, és bár tápláléka után egyedül kutat, szigorúan monogám párokban él.

A dél-afrikai sül a régió legnagyobb rágcsálója. A nőstények átlagosan 1 kilogrammal nehezebbek, mint a hímek. Mindkét nem nagysága nagyobb fél méternél. Testtömege 18-30 kilogramm. Az állat hátsó oldalát tüskék borítják. A tüskéi hosszúak és vastagok.

Ha megtámadják, a dél-afrikai sül először figyelmeztető hangjelzéseket ad, üreges végű farkát csörgeti, illetve felmereszti az oldalát és hátát borító hegyes tüskéket, amelyekkel végső esetben súlyos sérülést tud okozni támadójának.

Helyenként túlzott mértékű vadászata miatt a faj szerepel a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) Vörös Listáján. A hazai állatkertek körében igazi ritkaságnak számít, mivel kizárólag Debrecenben találkozhatunk vele.

(Forrás és kép: Debrecen Zoo)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Pihe-puha, tündéri kis emu cseperedik a Debreceni Állatkertben

Erik

Megszületett az első kis szürkemarha borjú a Körösöknél!

Erik

Szemet gyönyörködtetően vonulnak a hortobágyi szürkemarhák téli szálláshelyükre

Marci