Image default

Az állatvédők felszólították a kormányt: tiltsák be a kutyakölykök csaliként való használatát a vadon élő állatok befogásakor

Malajzia vadvédelmi osztálya kutyakölykökkel csalja csapdába a lakott területre tévedt párducokat.

Egy malajziai faluban fekete párducokat észleltek. A szakemberek azonnal csapdát telepítettek a nagymacska befogására, akiről azt feltételezték, hogy, hogy egy közeli rezervátumból származik. A vadvédelmisek három párducot ejtettek végül csapdába, szeptember 18-én, szeptember 27-én és október elsején.

A módszereik azonban meglehetősen vitatottak.

A helyi vadvédelmi osztáky ugyanis kutyakölyköket vetett be annak érdekében, hogy a vadállatokat elfogják. Az állatvédő szervezetek tiltakoznak a módszer ellené s más eszközök igénybevételére szólították fel a kormáynt.

A vadvédelmi szakemberek azt követően kezdtek el kutyákat használni csaliként, hogy a kecsékkel történő próbálkozásaik kudarcba fulladtak. Úgy véli, az, hogy élő állatokat használnak csaliként, szokásos eljárás, hiszen

a kutyusok ugatását és illatát használták fel a párduc bevonzására.

A Persatuan Haiwan Terbiar vagyis magyarra fordítva a Kóbor Állatok Egyesülete állatvédelmi szervezet döbbenetesnek találta a lépést. Szerintük jóval etikusabb lett volna, ha a vadvédelmisek nyers marhahúst használnak csaliként.

Egyúttal felszólították a kormányt, hogy tiltsák be az élő állatok csaliként való használatát.

A szakértők szerint a kölykök nem sérültek meg, mert a csalinak használt állatokat egy külön rekeszbe zárták a nagy csapdán belül. Bár az állatok fizikailag nem szenvedtek semmilyen sérülést, gondolható, milyen stresszhelyzetbe kerültek a párducok közelében, kiszolgáltatott prédaként.

Magyar Állatvédelem, forrás: Euronews, Címlapfotó: Illusztráció kutyakölykökről, MTI

KAPCSOLÓDÓ

Tavaly 187, idén már 277 állatvédő szervezet kapott támogatást

magyarallatvedo

Kiemelt küldetés a civil szervezetek segítése és a felelős állattartás népszerűsítése

Marci

A cél, hogy tudatos és felelős állattartó nemzet legyünk

Marci