Image default

Elpusztult Európa legöregebb hím zsiráfja, 28 éves volt + VIDEÓ

Elpusztult Európa legöregebb hím zsiráfja, Kimbar a Bécsi Állatkertben. – számolt be az MTI.

Az állatkert szombaton számolt be a matuzsálemi életkorú, csaknem 28 éves zsiráf haláláról. Mint írták: Kimbar súlyos ízületi fájdalmaktól szenvedett, amit nem tudtak már gyógyszerekkel enyhíteni, ezért elaltatták, hogy ne kelljen tovább szenvednie.

A zsiráfok, különösen a hímek ritkán élnek 20 évnél tovább. Lehetett rá számítani, hogy hamarosan elérkezik Kimba ideje is, ennek ellenére az állatkertet nagyon elszomorította Kimba halála – mondta el Johanna Bukovsky, az állatkert szóvivője.

Kimbar 1993-ban született egy hollandiai állatkertben, és kétévesen került a Bécsi Állatkertbe egy tenyésztési program részeként.

magyarallatvedelem.hu

KAPCSOLÓDÓ

Hamarosan elhagyhatják a karantént a Fővárosi Állatkert pelikánjai

Marci

Ők voltak a budapesti Állatkert első tigrisei

magyarallatvedo

Zsebi, a Debreceni Állatkert kis kenguruja már önálló felfedező!

magyarallatvedo