Image default

A Fővárosi Állatkert is csatlakozott a ENSZ által meghirdetett Óceánok Évtizede programhoz

A Fővárosi Állat- és Növénykert csatlakozott a ENSZ által meghirdetett Óceánok Évtizede programhoz. Ennek keretében különösen nagy hangsúlyt fektetnek az ismeretterjesztésre,  az óceánokkal kapcsolatos általános műveltség gyarapítására, amelyet az UNESCO kiemelt jelentőségű globális célként határozott meg. Ennek része a Cápasuliban látható merüléses látványetetés. 

Az ENSZ Közgyűlése a 2021-től 2030-ig terjedő időszakot az óceánkutatás évtizedévé nyilvánította. Ehhez szorosan kapcsolódik a világtengerekkel és a tengeri ökoszisztémákkal kapcsolatos ismeretek terjesztése is, amelyek az ezzel összefüggő globális, tehát az egész földgolyóra kiterjedő hatások miatt nemcsak a tengerparti, hanem a tengerrel nem rendelkező, kontinentális országokban is fontosak. Márpedig Magyarországon tengeri állatokkal legtöbben az állatkertben találkoznak, így itt a legjobbak az ezzel kapcsolatos ismeretterjesztő, szemléletformáló munka lehetőségei is.

„Az ENSZ, illetve annak oktatási, tudományos és kulturális szervezete, az UNESCO berkeiben, illetve az óceánokkal kapcsolatos szaktudományok művelői körében ezzel kapcsolatban az „ocean literacy” a legfontosabb kifejezés, amely a világtengerekkel kapcsolatos általános műveltségre utal. Ennek előmozdítása tehát fontos cél, s a tengeri élővilág bemutatásával, megismertetésével mi is ezen dolgozunk” – írták az állatkert honlapján.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=uCT88I4j5FI[/embedyt]

(Forrás: Zoobudapest, fotó: MTI/Balogh Zoltán)

magyarallatvedelem.hu

KAPCSOLÓDÓ

Két szibériai kistigris született a budapesti állatkertben! – videó

magyarallatvedo

Ezen az egy napon ingyen látogathatják az örökbefogadók az állatkertet

Eszti_mav

Feldobjuk az unalmas hétfőt, megmutatjuk a legfiatalabb törpemongúzt

magyarallatvedo