Image default

Áramütést szenvedett vörös vércse csapat gyógyulgat a Hortobágyi Madárkórházban

Áramütést szenvedett vörös vércse csapat gyógyulgat a Hortobágyi Madárkórházban. Jó kezekbe kerültek, hiszen Déri dokiék mindent megtesznek a teljes felépülésükért!

“Ha szeptember, akkor az áramütött vörös vércsék hava… “- írta közösségi oldalán a Hortobágyi Madárpark -Madárkórház Alapítvány és osztott meg egy képet a gyógyulófélben lévő csodálatos madarainkról

Reméljük hamar rendbe jönnek és mindannyian visszanyerhetik a szabadságukat!

Augusztusban nyerte vissza a szabadságát a fészekből kiesett négy vörös vércse fióka is!

Mint korábban megírtuk, a fiókákról hetekig gondoskodtak a nemzeti parkunk munkatársai, majd meggyűrűzésük után a visontai erőmű bejáratánál a napokban sor került a szabadon engedésükre is.

Közel másfél hónap hozzáértő gondoskodás után visszatérhetett a szabadba az a 4 vörös vércse fióka, amelyek még június közepén – valószínűleg – kiestek a visontai erőmű területén található fészkükből – osztotta meg az örömhírt közösségi oldalán a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság.


Mint beszámoltak róla, a kitollasodott, de még röpképtelen fiatal madarakra az erőmű dolgozói találtak, annak blokkjai mellett a talajon. Akik aztán értesítették a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság kollégáit.

A négy fióka az Igazgatóság egri mentőközpontjának gondviselésébe került, itt készítették fel őket a szabad életre. Munkatársaik hetekig gondoskodtak a madarakról, majd meggyűrűzésük után a visontai erőmű bejáratánál – kikelési helyükhöz közel – a napokban sor került a szabadon engedésükre is.

Az Őrségben is megmentettek két vörös vércse fiókát

Nemrég két fészekből kipottyant vörösvércse fióka kapott egy második esélyt az életre az e.on szerelői segítségével, miután eredeti szüleiket, fészküket nem lehetett megtalálni. Az e.on és az Őrségi Nemzeti Park közösen oldotta meg a váratlan feladatot

Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság kérésére a két fiókát a Lenti és Szentgotthárd közötti 132 kV-os hálózatukon 4 évvel ezelőtt telepített költőládákba helyezték el az e.on kollégái. Ezt az áramszolgáltató jelenntette be a Facebookon – hozzátéve, hogy ugyanazok a kollégák, akik annak idején a költőládákat is felszerelték.

A vörös vércse szülők táplálási ösztöne erős, általában befogadják a más fészekből származó fiókákat is, ha azok hasonló korúak a saját fiókáikhoz. Remélik, hogy a biztonságos költőládákban már a pótszüleiknél pislogó fiókák biztos otthonra leltek. Hosszú életet kívánunk nekik!

A nemzeti park is részt vett a vércsék mentésében

Néhány nappal ezelőtt két vörös vércse fióka került be az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság kőszegi mentőközpontjába, az egyik Iklanberényből, a másik Magyarszombatfáról. Sajnos a fészkek, ahol korábban cseperedtek, nem voltak fellelhetők. Mivel az emberkéz általi felnevelésük – legyen az bármilyen szakszerű és körültekintő – meg sem közelítheti a természetes körülményeket. Ezért pótszülők után néztek.

Az e.on segítségével korábban több mint 100 db mesterséges vörös vércse költőhelyet helyeztek ki távvezetéktartó oszlopokra vármegyeszerte. Mivel ezek többségét el is foglalták a madarak, szerencsére volt miből válogatni. Végül egy Ivánc határában élő fészekaljra esett a választásuk. Az általuk bitorolt költőládába helyezték be a szerelő kollégák a bajba jutott fiókákat.

Illetékes természetvédelmi őrük folyamatosan figyelemmel kíséri az eseményeket és úgy tűnik, hogy a fiókák sikeresen beilleszkedtek, “féltestvéreik” és a felnőtt madarak is elfogadták őket.

(Forrás: Hortobágyi Madárkórház Facebook, BNPI)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Madarak tízezreit gyógyította meg a Hortobágy állatorvosa

magyarallatvedo

Fogadj örökbe Te is egy gólyafészket! – elnevezéssel indít felhívást a Hortobágyi Madárpark

Erik

Hortobágyon ápolják a sérült parlagi sast, a műtétig megerősödésre van szüksége

Marci