Image default

Barátját próbálta menteni az ausztrál férfi, miközben őt marta halálra a kígyó

Barátját próbálta menteni az ausztrál férfi, miközben őt marta halálra a kígyó! Mire a mentők kiérkeztek, az áldozat szíve már nem vert, és nem tudták megmenteni az életét.

Kígyómarás végzett egy, a 60-as éveiben járó ausztrál férfival, miután leszedte barátja lábáról a rátekeredő kígyót – írja a The Guardian forrásait idézve a 24.hu. A beszámolók szerint az áldozatot egy kígyó, pontosabban egy textilmintás barnakígyó (Pseudonaja textilis) haraphatta meg a karján, miközben társán próbált segíteni.

A járókelők azonnal kihívták a mentőket, és megpróbálták újjáéleszteni a férfit, miután összeesett. Mire a mentők kiérkeztek, már nem vert a szíve, és nem tudták megmenteni az életét.

A szakértők szerint kígyómarás esetén a legfontosabb teendőnk, hogy lefeküdjünk és próbáljunk mozdulatlanok, nyugodtak maradni, amíg a segítség megérkezik.

Ausztriában egy magyar férfi kis híján belehalt a vipera marásba

Mint nemrégiben beszámoltunk róla, megmarta egy magyar férfi kezét egy keresztes vipera az ausztriai Mariazell közelében.

A Kurierre hivatkozva a 24.hu. írja, hogy a balszerencsésen járt férfi egy csoporttal túrázott Mariazell környékén, amikor a keresztes vipera megmarta a kezét. Az, hogy pontosan hogyan történt az eset, egyelőre nem tudni. Az azonban biztos, hogy az incidens után továbbment, csakhogy egészségi állapota egyre romlani kezdett, így

VÉGÜL MENTŐHELIKOPTERREL KELLET A LEOBENI KÓRHÁZBA SZÁLLÍTANI.

A keresztes vipera mérgének viszonylag alacsony a toxicitása, marása ritkán halálos és van rá ellenszérum is. A kígyó méreg ugyanakkor huzamosabb ideig tartó kellemetlenséget és részleges bénultságot okozhat, a felépülés akár egy évig is eltarthat. A 24.hu szerint

MAGYARORSZÁGON UTOLJÁRA 2001-BEN FORDULT ELŐ TRAGIKUS VÉGKIMENETELŰ ESET.

A keresztes viperáról

A keresztes vipera Európa déli és középső részein honos, leginkább a száraz, sziklás területeket és a füves pusztákat kedveli. Általában rejtőzködő életmódot folytat, de előszeretettel napozik köveken, napos területeken.

NEVÉT A FEJÉN LÉVŐ KERESZT ALAKÚ FOLTOKRÓL KAPTA.

A vipera általában ötven-hetvenöt centiméter hosszú, testének színe változó, lehet sárgásbarna, szürkés vagy zöldes árnyalatú.

Marása komoly egészségügyi problémákat okozhat, így ilyen esetben azonnali orvosi ellátásra van szükség. Éppen ezért amennyiben túrázásunk során keresztes viperával találkozunk, ne próbáljuk megfogni, ne piszkáljuk, vagy ingereljük őt, hanem a lehető legnagyobb ívben kerüljük ki.

(Forrás: The Guardian/24.hu, Fotók: https://www.australiangeographic.com.au/Canva)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

A szarkák együtt szedték le a rájuk rakott nyomkövetőt

magyarallatvedo

25 centiméteres szárnyfesztávolságú, 30 grammos, óriás farontólepkét találtak

magyarallatvedo

Hatalmas károkat okoznak Ausztrália állatvilágában az áradások

Marci