A koronavírus nehéz gazdasági helyzetbe hozta az állattartókat és az állatvédő szervezeteket, akik számára a mindennapok is komoly anyagi problémákat jelentenek, amelyeket a gyakran horribilis állatorvosi számlák csak tetéznek.
„A koronavírus világjárvány okozta recesszió és bizonytalan gazdasági környezet rendkívüli kihívások elé állította az állatvédő szervezeteket, a menhelyeket és az állattartókat is” – mutatott rá mai budapesti sajtótájékoztatóján Dr. Fülöp Erik országgyűlési képviselő, aki szerint az állatvédelemmel foglalkozókat a válság különösen hátrányosan érintette, hiszen többségük a jószándékú adományozók segítségével tudja mindennapos likviditási problémáit megoldani, a pandémia következtében azonban a felajánlások is elmaradnak.
„Az állatvédő szervezetek kiadásainak jelentős része az állatorvosi költségekből származik, de a gyakran horribilis végösszegű állatorvosi számlák kifizetése a felelősen gondolkodó állattartók számára is nehézséget jelent” – tette hozzá a politikus, aki már a korábbiakban is számos állatvédő szervezettel egyeztetett egy arról, hogy egy esetleges áfacsökkentés hatalmas segítséget jelentene számukra a mindennapokban.
Éppen ezért Fülöp bejelentette: a jelen gazdasági helyzet indokolttá teszi, hogy az állatok gyógyulásával kapcsolatos termékeket és szolgáltatásokat vagy teljesen áfamentessé tegyék, vagy egy 5 százalékos, minimális szinten határozzák meg.
„Ezzel kapcsolatban a múlt héten írásbeli kérdést nyújtottam be Varga Mihály pénzügyminiszterhez, melyben konkrétan megkérdeztem: támogatja-e a kormány az áfacsökkentést, illetve milyen segítségre számíthatnak még az idei évben a bajba jutott állatvédő szervezetek?” – fogalmazott a politikus, kiemelve, a miniszternek 30 nap áll rendelkezésre a válaszadásra.
magyarallatvedelem.hu