Image default

A havazással jött veszélyekre hívja fel a gazdik figyelmét a Baráthegyi Vakvezető Iskola

A havazással jött veszélyekre hívja fel a gazdik figyelmét a Baráthegyi Vakvezető Iskola. Haszos tanácsokat szedett 10 pontba a népszerű kutyasuli. 

Itt a hó: Kutya hideg van, de hideg kutya nincs!

A hóban és hidegben könnyen megfázhatnak négylábú barátaink, ezért mondjuk, hogy „kutya hideg van, de hideg kutya nincs”, legalábbis jobb, ha nem hűl meg négylábú barátunk. A havazás együtt jár sok szépséggel a kutyatartók életében, de az érmének két oldala van. A váratlan novemberi hóesés adta az ötletet, hogy készítsünk egy listát a kölyökkutyák gazdáinak, mi mindenre figyeljenek oda hideg, havas időben. Úgy gondoljuk, hogy érdemes elolvasni a felnőtt kutyás gazdáknak is.

A sózott járda veszélyei:

1. Ha van rá lehetőség, próbáljunk a felsózott járda helyett inkább a hóban sétálni a kutyánkkal.

2. A városban, ha van tiszta hó a járda mellett, akkor tisztítsuk le abban a kutya lábát, hogy ne marja ki a só.

3. A séta után a talpakat, a kutya hasa alját mossuk át tiszta vízzel, mert a só vagy egyéb vegyszer könnyen kimarhatja.

4. Ha hosszabb a talppárnák között a szőr, oda be tud tapadni a hó. Ezt onnan is fogjuk látni, hogy a kutya emelgeti a lábát, szemmel láthatóan kényelmetlen, de legalábbis szokatlan neki ez az érzés. Ilyenkor nyugodtan szedegessük ki a párnák közül a befagyott havat.

5. Ha a kölyökkutya sokat sétál a hóban, felázik a tappancsa és könnyebben sérül.

Mozogjunk, ne fázzunk:

6. Lehetőség szerint hidegebb időben is a szokásos módon mozgassuk kutyánkat, mert ugyanúgy szükségük van a mozgásra, mint jobb időben.

7. Nagyobb hóban a kölyökkutyák hamarabb elfáradnak, figyeljünk oda, hogy ne erőltessék meg magukat túlzottan.

8. Hidegben ne ácsorogjunk, várakozzunk sokáig egy helyben, mert fel tud fázni a kutya és a gazda is. Fontos, hogy maradjunk mozgásban.

9. A kiskutyák általában lelkesen birkóznak, hemperegnek egymással a hóban. Közben, ha átázik a bundájuk, hamar megfázhatnak. Abban az esetben, ha nincs lehetőség azonnal hazamenni, addig is mozgásban kell tartani, vagy szárazra törölni.

10. A kutyák hajlamosak enni a hava, ami nem baj, ha nem viszik túlzásba. Figyeljünk oda arra, hogy kutyánk ne egyen túl sokat, mert akkor torokgyulladást kaphat vagy gyomorhurutja lesz.

Hóban és hidegben is jó mulatást kívánunk a kutyáknak és gazdáiknak!

(Forrás: Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola Csapata)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Csodálatos anyakutya lett a vakvezető Topáz – megható videón, ahogy ápolja a kicsinyeit!

Erik

Könnyes szemekkel búcsúzunk Ébentől, a vakvezető kutyustól

Erik

Álommeló a javából: Kölyöknevelőket keres a magyar vakvezetőkutya iskola

Eszti_mav