Image default

Gyógyultan térhetett vissza a vadonba Fülöpke, a mentett mókus!

Gyógyultan térhetett vissza a vadonba Fülöpke, a mentett mókus! Az apróság most kapott egy második esélyt.

Sikeres rehabilitáció után gyógyultan került vissza természetes élőhelyére Fülöpke, a mentett kismókus – osztotta meg örömmel közösségi oldalán a Fővárosi Állat-és Növénykert.

Fülöpke a Fővárosi Állatkert és a Budakeszi Vadaspark munkatársainak együttműködése nyomán kapott második esélyt.

Muki, a törött lábú apró mókus is teljesen meggyógyult! 

Emlékeztek még a kismókusra, aki az Érdi Civil Állatmentők Alapítvány-tól került hozzánk – tette fel a kérdést posztjában nemrég a Tüskevár Vad és Egzotikus Állatvédő Alapítvány.

Mint megjegyezték sajnos törött lábbal érkezett Muki, így az elején nem lehettek biztosak abban, hogy szabadon tudják-e majd engedni. De szerencsére minden jól alakult, Ági szerető gondoskodásának köszönhetően – tették hozzá.

Muki lába szépen gyógyult, így kiköltözhetett egy szép, nagy kifutóba, modellezett élettérrel, hogy gyakorolja az ugrálását, ágon való futkorászást, így felkészülhet a szabad életre.


Ha támogatnád a Tüskevárat, az 1% felajánlásával ezen a számon teheted meg:  19097147-1-13

Pár napja is apró mókus életét mentették meg a Hortobágyi Madárkórházban!

Szegény kicsike kiesett a “mókus-fészekből”, de az alapítvány kollégái megmentették! – írta a Hortobágyi Madárpark.

Kicsi élete már egy balesettel kezdődött… Mamája a fészket egy utcai lámpa búrájába készítette, ahol 5 kicsit nevelt. Sajnos a helyszín kevésbé volt biztonságos, a fészek az 5 picivel le is esett. Sajnos csak ő maradt életben. Még szopik, most kollégánk a pótmama… – írták bejegyzésükben. Nagyon szorítunk érte!

Bukfencet sikerült megmenteni

Nemrégiben a Sóstó Vadvédelmi Központ tündéri felvételeket osztott meg Bukfencről, arról a mókusról, aki súlyos koponyasérüléssel került hozzájuk.

Bukfenc a Sóstó Vadvédelmi Központban nevelkedett, kölyökként komoly koponyasérüléssel került hozzájuk. A vadvédelmi központ mókusai közül egyedül neki kellett maradnia, a sérülés utáni mozgáskoordinációja ugyanis nem javult meg.

A szabadban könnyű préda válhatott volna belőle és a fákon sem tudna biztonságosan közlekedni. Bukfenc a vadvédelmi központ látogatóinak nagy kedvence, akivel kezdetektől fogva sokat foglalkozik Babos Rita önkéntes.

Vannak, akik teljesen meggyógyulnak

De nem csak Bukfencről osztott meg tündéri fotókat a vadvédelmi központ közösségi oldalán. A szabadon engedett mókusaik közül Tobit éppen fészekrakás közben figyelték meg a napokban a központtól nem túl messze.

“A mókusok ugyanis több ilyen gallyfészket készítenek, melybe alulról másznak bele. Komolyabb hideg esetén faodvakba és néha mesterséges madárodúkba is behúzódnak” – magyarázzák. Hozzáteszik, nem alszanak téli álmot, szép téli napokon is aktívak és felkeresik dugi éléskamráikat.

A mókusokról

Az európai vörös mókusok, az erdők, parkok és kertek vidám lakói, a természetünk egyik legaranyosabb és legkedveltebb kis emlőse. Ezek a pici rágcsálók egyedi megjelenésükkel és vidám természetükkel mindenki szívét elrabolják.

Jellemzően közepes méretű állatok, testhosszuk eléri a 20-25 centimétert, míg a farkuk hossza akár 15-20 centiméter is lehet. A szőrzetük gyönyörű vörösesbarna árnyalatban pompázik, hasuk viszont fehér vagy krémszínű. Az arcukat pedig meghatározza az ábrázatossá vált kis pofácska, amely mosolyra késztet minket.

(Forrás: Fővárosi Állat-és Növénykert, Tüskevár Vad és Egzotikus Állatvédő Alapítvány/Hortobágyi Madárpark Facebook, Sósótó Vadvédelmi Központ)

Magyar Állatvédelem

KAPCSOLÓDÓ

Olyan kövérre ette magát a mókus, hogy nem tudott kiszabadulni a madáretetőből – VIDEÓVAL

magyarallatvedo

Kutyatámadásban elpusztult a Margitsziget egyik kedvenc mókusa

Eszti_mav

Különleges mókusok érkeztek a Gyöngyösi Állatkertbe!

Erik