Közeleg az év vége, így összegyűjtöttük, mik voltak azok a hazai és nemzetközi állatvédelemmel kapcsolatos hírek, amiket a legtöbben olvastatok.
1. Ennek a törvénynek az értelmében nem lehet a szabadban tartani a kutyákat télen
Pennsylvaniában egy viszonylag új rendelkezés értelmében a kutyákat nem lehet kint tartani a nagy hidegben. Tavaly, még a tél beköszönte előtt döntöttek úgy az amerikai államban, hogy ezt egy törvényben rögzítik, hogy megvédjék az állataikat.
A részleteket ebben a cikkünkben olvashatod el.
Ennek a törvénynek az értelmében nem lehet a szabadban tartani a kutyákat télen
2. Lángoló istállóból mentették ki a szarvasmarhákat a félelmet nem ismerő tűzoltóink!
1000 négyzetméteres istállóépületben ütött ki tűz Mezőlakon, a Petőfi utca melletti területen – közölte a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. Az épületben mintegy százötven szarvasmarhát tartottak, amelyeket a helyszínre kiérkezett pápai hivatásos tűzoltók kimenekítettek – emelték ki.
A hírt ebben a cikkünkben olvashatod tovább.
Lángoló istállóból mentették ki a szarvasmarhákat a félelmet nem ismerő tűzoltóink!
3. Ovádi: számos állatkínzó kapott már letöltendőt, szigorú fellépésre van szükség ellenük
Az elmúlt időszakban napvilágot látott horrorisztikus esetek a lakosság figyelmének középpontjába terelték az állatvédelem ügyét. Ennek apropóján “Önök írták, én válaszolok!” címmel tett közzé videót közösségi oldalán Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos, melyben válaszokat ad a lakosság felvetéseire, javaslataira és kérdéseire. Többek között reagált a farkast kilövő vadász szörnyű esetére, valamint az állatokat ért bántalmazásokra is.
A videó ebben a cikkünkben tekinthető meg.
Ovádi: számos állatkínzó kapott már letöltendőt, szigorú fellépésre van szükség ellenük
4. Mit tegyünk, ha patkánymérget evett a kutya?
A patkányméreg minden állatra, így a kutyákra is nagyon veszélyes. Sajnos a csokoládé mellett talán ez az egyik leggyakoribb mérgezés manapság. A patkányméreg különlegessége, hogy nem az elfogyasztás után azonnal, hanem csak napokkal később fejti ki hatását. A vegyület lerakódik a májban és folyamatosan blokkolja véralvadásgátló faktorok normális szintézisét, így pedig az állat gyakorlatilag elvérzik. Ebben a cikkünkben leírtuk, mit lehet tenni.
5. Végre: Dél-Korea betiltja a kutyahús fogyasztását!
Dél-Korea betiltja a kutyahús fogyasztását, hogy ezzel véget vessen az ősi szokás körüli vitáknak. A koreai kormánypárt egyik politikai vezetője közölte, hogy Dél-Korea betiltja a kutyahús fogyasztását, mivel az állatok jogai iránti tudatosság egyre növekszik. A Reuters szerint a tengerentúlon is sok bírálatot kapott a koreai szokás. De az országban is egyre nagyobb ellenállás tapasztalható, különösen a fiatalabb generáció részéről.
További részletek ebben a cikkünkben.
Magyar Állatvédelem