Két fészekből kipottyant vörösvércse fióka kapott egy második esélyt az életre az e.on szerelői segítségével, miután eredeti szüleiket, fészküket nem lehetett megtalálni. Az e.on és az Őrségi Nemzeti Park közösen oldotta meg a váratlan feladatot.
Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság kérésére a két fiókát a Lenti és Szentgotthárd közötti 132 kV-os hálózatukon 4 évvel ezelőtt telepített költőládákba helyezték el az e.on kollégái. Ezt az áramszolgáltató jelenntette be a Facebookon – hozzátéve, hogy ugyanazok a kollégák, akik annak idején a költőládákat is felszerelték.
A vörös vércse szülők táplálási ösztöne erős, általában befogadják a más fészekből származó fiókákat is, ha azok hasonló korúak a saját fiókáikhoz. Remélik, hogy a biztonságos költőládákban már a pótszüleiknél pislogó fiókák biztos otthonra leltek, hosszú életet kívánunk nekik!
A nemzeti park is részt vett a vércsék mentésében
Néhány nappal ezelőtt két vörös vércse fióka került be az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság kőszegi mentőközpontjába, az egyik Iklanberényből, a másik Magyarszombatfáról. Sajnos a fészkek, ahol korábban cseperedtek, nem voltak fellelhetők. Mivel az emberkéz általi felnevelésük – legyen az bármilyen szakszerű és körültekintő – meg sem közelítheti a természetes körülményeket, ezért pótszülők után néztek.
Az e.on segítségével korábban több mint 100 db mesterséges vörös vércse költőhelyet helyeztek ki távvezetéktartó oszlopokra vármegyeszerte. Mivel ezek többségét el is foglalták a madarak, szerencsére volt miből válogatni. Végül egy Ivánc határában élő fészekaljra esett a választásuk, az általuk bitorolt költőládába helyezték be a szerelő kollégák a bajba jutott fiókákat.
Illetékes természetvédelmi őrük folyamatosan figyelemmel kíséri az eseményeket és úgy tűnik, hogy a fiókák sikeresen beilleszkedtek, „féltestvéreik” és a felnőtt madarak is elfogadták őket.
Magyar Állatvédelem